SFportal E-book – e-kiadásba kezdünk
Írta / Feltöltötte:Címkék: universe irodalom sci fi e book kindle mysterious
A Star Wars Episode 3 – Revenge of the Sith egyik concept artistja, Feng Zhu publikált néhány képet arról, hogy miért is érdemes inkább a Birodalomhoz csatlakozni. Eleve ugye felfedezhetünk olyan új világokat, ahol rohamosztagos még nem járt azelőtt, megismerhetünk érdekes élőlényeket, és persze baromi sok jó nővel találkozhatunk útközben.
Az alábbi képekhez különösebb kommentárt nem is fűznénk - nem tudjuk, hogy Lucasfilm jogászai mit szólnak hozzá, mindenesetre az alkotó weboldaláról megrendelhetőek a kinyomtatott képek szép nagyban. Nekünk mindenesetre irtózatosan bejön.
Bryan Singer, az első két X-men mozi alkotója és a készülő First Class című előzmény(?) / reboot(?) egyik írója-producere megosztott néhány infómorzsát az Ain't It Cool szerkesztőjével. Ahogy azt már lehetett tudni, a film az X-men történelem kezdeteire tekint vissza, amikor Charles Xavier (a későbbi Professor X) és Erik Lensherr (a későbbi Magneto) még nem voltak ellenségek, hanem közösen dolgoztak a mutánsok problematikáján. A First Class-t augusztus 31-én kezdik el forgatni Londonban, és jövő júniusra várható a bemutatása. Addig is 6 előzetes infó a Blastr-től átvéve.
Antal Nimród új filmjéről kijőve az első gondolatom az volt, hogy „naa…majdnem!”
Mint azt saját keserű tapasztalatainkból tudjuk, a predátorok és alienek témájához a 90-es évek óta nem tudott senki eredményesen nyúlni, mégis hazai rendezőnk alkotása messze az eddigi legjobban sikerült próbálkozás volt.
A sztori ezúttal egész egyszerű és nem valami érthetetlen és erőltetett maszlag, ami ígéretes indulás egy jól kidolgozott scifi-akció filmhez, hiszen van idő a karakterekkel és a cselekménnyel foglalkozni, ahelyett hogy a feleslegesen egymásba bonyolódó szálak agyonmagyarázására mennének el az órák. Az első részben már látott dzsungel helyszín plusz kommandósok kombinációhoz visszanyúlni is jó elgondolás volt szerintem, annak ellenére, hogy sokszor látott klisék és kiszámítható fordulatok köszönnek vissza innen-onnan. Szerencsére ezek finoman és nem túl szembetűnően bukkannak fel.
Az események gördülékenyen pörögnek, van izgalom és a néhány merengős, lassú jelenet ellenére sem válik a film unalmassá. Érződik az európai szemlélet és ötletesség, de sajnos az még jobban érződik, hogy mégiscsak az amerikai piacra szánt hollywoodi produkcióról van szó.
A magyar kreativitás kilátástalan küzdelme a hollywoodi klisék és kompromisszumok ellen.
The Master címmel készít filmet Paul Thomas Anderson, a Magnolia és a Boogie Nights alkotója. Egy ideje már zajlanak a munkálatok, de csak mostanság nyert hivatalos megerősítést a project, ami minden bizonnyal ki fogja csapni a biztosítékot a szcientológiai egyház vezetőinél.
A Mester, a főszereplő ugyanis egy karizmatikus sci-fi író - Philip Seymour Hoffman fogja játszani), aki 1952-ben The Cause (Az Ügy) néven vág bele egy vallás alapításába. A film másik főszereplője Freddie Sutton (Paul Dano alakításában), egy huszonéves alkoholista fiatalember, aki kezdetben a Mester egyik leglojálisabb követője lesz - később azonban elkezdi megkérdőjelezni a hitet és annak legfőbb szószólóját is.
Bár - mindenféle jogi okokból nyilvánvalóan - nem mondhatják ki, hogy a sztorit és a karaktert L. Ron Hubbard sci-fi író és az ő szcientológiai egyháza ihlette, a párhuzamok nyilvánvalóak.
(Forrás: io.9)
Hazánkban is népszerű kiadvány a "100 leggazdagabb magyar", és persze külföldön is jelentkeznek hasonló listákkal különböző kiadók. Az egyik legprofibb listázó a Forbes, amelyik viszont nem átallotta a leggazdagabb kitalált karakterek vagyonát sem megbecsülni. Ki a gazdagabb? Bruce Wayne (Batman), avagy Tony Stark (Iron Man)? És a gazdasági világválság vajon hogyan érintette őket?
A Google keresője, és egyéb termékei, mint amilyen a Gmail vagy a Google Maps, mindennapi életünk részévé váltak. A Google saját műholdat is fellőtt, hogy saját, sokkal jobb minőségű műholdfelvételeket tudjon prezentálni, autói a világ nagyvárosait járják, hogy felvételeket készítsenek az utcákról. Mindezt szívjóságból tennék? Sokak szerint nem - és jobbnál-jobb, sci-fi thrillerbe illő Google összeesküvés elméletek születtek ennek kapcsán. Nem akarván elvenni a Konteo blog kenyerét összegyűjtöttük a 4 legjobbat - Neked csak meg kell szavaznod, hogy melyik a leghihetőbb!
Egyre több igazi híresség kezdi el használni a Twittert, köztük a legjobban szeretett sci-fi sorozatok leginkább körülrajongott sztárjai, vagy épp a legnépszerűbb SF írók is. Mindössze egyetlen kattintás, és máris közelebb érezhetjük magunkat hozzájuk.
Kezdjük el gyűjteni, hogy melyik színész, producer, rendező, író az, akit követni lehet - sok esetben pont a Twitteren kezdenek el infókat csöpögtetni az új könyvekről, filmekről, epizódokról, egyebekről.
Mi felsorolunk párat indításként, kommentekben várjuk a kiegészítéseket.
Richard Dean Anderson (MacGyver, Csillagkapu) - http://twitter.com/andersonrdean
Amanda Tapping (Csillagkapu, Sanctuary) - http://twitter.com/amandatapping
David Hewlett (Csillagkapu Atlantisz) - http://twitter.com/dhewlett
Jewel Staite (Firefly, Csillagkapu Atlantis) - http://twitter.com/JewelStaite
David Blue (Stargate Universe) - http://twitter.com/DavidBlue
Brent Spiner (Star Trek - TNG) - http://twitter.com/BrentSpiner
Levar Burton (Star Trek - TNG) - http://twitter.com/levarburton
J. K. Rowling - http://twitter.com/jk_rowling
Nathan Fillion (Firefly) - http://twitter.com/NathanFillion
Neil Gaiman - http://twitter.com/neilhimself
Will Wheaton (Star Trek - TNG) - http://twitter.com/wilw
Martin Gero (Csillagkapu) - http://twitter.com/martingero
NINCS szex az űrállomáson - nyilatkozta Alan Poindexter Tokióban, írja az Index. Ez nem azt jelenti, hogy amúgy ne lehetne, sőőőt. Ha például a régóta tervezett Mars-expedícióra gondolunk, akkor nem meglepő, hogy tudományos alapokon régóta foglalkoznak a kérdéssel.
Forróbb és nedvesebb a szex a világűrben – legalábbis így gondolják a témát kutató tudósok. Tom Logan, a NASA fizikusa nem csak jó időtöltésnek gondolja a szexet, de a fennmaradás kulcsának is – ám lehet, hogy a zéró gravitációs mutatványokhoz majd meg kell írni a Káma Szútra űrváltozatát, merthogy a történet nem annyira egyszerű. Az űrszex-probléma pedig lehet, hogy nemsokára aktuálissá válik: nem csak egy esetleges, több éves Mars-expedíció kapcsán merülhet fel a kérdés ugyanis. Hanem például már az ajtónkon kopogtat a megfizethető árú űrturizmus is – a tehetősebbekben pedig biztosan felmerül a gravitáció nélkül töltött pásztoróra lehetősége.
Utolsó kommentek